X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دانلود دانلود آموزش آرایشگری با بهترین روش های روز دنیا

یکشنبه 26 فروردین 1397
دانلود اموزش ارایشگری با بهترین روش های روز
دسته بندی خدماتی و آموزشی
فرمت فایل doc
حجم فایل 65 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 137
دانلود آموزش آرایشگری با بهترین روش های روز دنیا

فروشنده فایل

کد کاربری 4152

*دانلود آموزش آرایشگری*

نکاتی چند راجع به ترکیبات رنگها:

استفاده از تابلوی ایگورا رویال شماره‌های 1 الی 9 که به طور افقی در سمت بالای جدولی نوشته شده است رنگها را نشان می‌دهد، هر قدر رنگ به یک نزدیک شود روشن‌‌تر است، مثلاً N1 مشکی و N9 بلوند کاملاً روشن می‌باشد و ستون افقی از سمت چپ به ترتیب رنگهای طبیعی مات، خاکستری، دودی، طلایی، قرمز، قرمز آتشین انواع رنگهای ایگورا رویال را مشخص می‌کند، معمولاً برای ترکیب رنگ‌ها با یکدیگر باید حتی‌الامکان نمره‌ها با یکدیگر مساوی باشند مثلاًN4 با G4 با G3 با R3 را ترکیب می‌کنیم.

پالت شامپو رنگی مو:

پالت رنگی است که به صورت شامپو مو را رنگ نموده و به موها جلا و درخشندگی هم می‌دهد، کف فراوان پالت که محتوی ذرات رنگی می‌باشد موها را احاطه کرده و رنگ کردن با آن آسان است و به عنوان “رنساژ” به بهترین نحو می‌توان از پالت استفاده نمود ( تقریباً محلول باید خیلی رقیق باشد) به موها می‌زنیم، عمل باید خیلی سریع باشد و مرتب موها شانه شوند تا رنگ همة موها را یکنواخت رنگ کند و بدین ترتیب به طور مرتب و بدون اینکه کوچکترین زیانی به مو برسد می‌توان مو را به رنگهای متنوع و جالب رنساژ نمود.

انواع پالت:

1- پالت طبیعی که شامل پالت 1319 (مشکی) و پالت 317 ( قهوه‌ای)

2- پالت 350

3- پالت 310

پالت طبیعی 319 و 317

پالت طبیعی روی موهای سفید را کاملاً می‌پوشاند و پس از مصرف شفافیت فوق‌العاده‌ای به موها می‌دهد.

پالت 350

پالت 350 خاصیت بی‌رنگ کنندگی دارد، چنانچه پالت 350 را با 10 یا 20 عدد قرص اکسیژنه و 25 سی‌سی آب ترکیب نماییم موها را از یک تا پنج درجه روشن می‌کند، طرز عمل بدین ترتیب است که ابتدا باید بالای موها و پس از 10 الی 15 دقیقه ته موها را پالت زد تا موها یکنواخت بی‌رنگ شود، چون پالت 350 دارای PH قلیایی می‌باشد حتماً بایست پس از مصرف به موها کنزیل زد تا موها اسیدی شود، پالت 350 خاصیت تصحیح کنندگی دارد مثلاً خانمی که سرش را به رنگ سیرتر شده می‌تواند با پالت 350 رنگ مورد نظر را یک تا سه درجه روشن‌تر نماید.

پالت 310 (نقره‌ای)

پالت 310 بیشتر برای مش به کار می‌رود.

اختلاف پالت با ایگورا رویال:

1- ایگورا رویال قلیایی است در صورتی که پالت (به استثنای پالت350 ) تقریباً خنثی است.

2- ترکیب بیشتر قرص اکسیژنه با رنگ ایگورا رویال رنگ را روشن‌تر می‌کند در صورتی که هر قدر قرص اکسیژنه پالت بیشتر باشد رنگ تیره‌تر می‌شود.

3-زمان در پالت مؤثر است یعنی هر قدر پالت بیشتر روی موها بماند سیرتر می‌شود در صورتی که در ایگورا رویال زمان لازم است برای رنگ گرفتن، 30 دقیقه می‌باشد و پس از آن رنگ دیگر اثری روی موها نخواهد داشت و این یکی از امتیازات بزرگ ایگورا رویال است.

طرز رنگ آمیزی:

مهمترین اصلی که باید موقع رنگ آمیزی موها رعایت شود نظافت و اصول صحیح رنگ آمیزی می‌باشد، معمولاً در هر لوله رنگ ایگورا 10 عدد قرص یک گرمی اکسیژن موجود می‌باشد ولی باید توجه داشت که اگر مثلاً بخواهیم یک رنگ مشکی به موها بزنیم مسلماً به قرص اکسیژن کمتری احتیاج داریم که تعداد آن از 5 عدد برای هر لوله رنگ تجاوز نمی‌کند و یا چنانچه بخواهیم از سری‌های 8 و9 استفاده کنیم حداکثر برای هر تیوپ 5 عدد قرص 1 گرمی اکسیژن بیشتر مصرف نمی‌کنیم، معمولاً برای هر تیوپ رنگ 50 سی‌سی آب مصرف می‌شود، پس از اینکه رنگ و آب و قرصهای اکسیژن را با هم مخلوط نمودیم، ابتدا تمام اطراف موها را در قسمت پیشانی باید با کرم فیت چرب نمود تا در موقع رنگ آمیزی پوست صورت و گردن رنگ نشود، سپس از پشت سر شروع به رنگ آمیزی می‌کنیم.

چنانچه موها طبیعی باشد و برای اولین بار رنگ آمیزی شود از ته سر تا انتهای موها شروع به رنگ کردن می‌کنیم ولی چنانچه مو قبلاً رنگ شده باشد و فقط منظور ، رنگ کردن ریشة موها باشد، رنگ را باز هم از پشت سر فقط به ریشة موها می‌زنیم و پس از 20 دقیقه موها را شانه کرده به طوری که رنگ به تمام موها برسد و پس از 5 الی 10 دقیقه سر را می‌شوییم. البته اگر دستگاه بخار داشته باشیم زمان کوتاهتری برای رنگ‌ آمیزی احتیاج داریم.

مدت 15 دقیقه چنانچه موها زیر دستگاه بخار قرار گیرد کاملاً موها رنگ می‌گیرد، پس از خاتمه کار موها را شسته و سپس با کرم کنزیل موها را کاملاً ماساژ داده و مدت 5 دقیقه صبر می‌کنیم و سپس موها را آبکشی کرده و بالاخره مطابق فرم دلخواه با ایورین پیچیده و پس از خشک شدن با دقت آرایش می‌دهیم.

فعل و انفعالات شیمیایی که موقع رنگ کردن در موها به وجود می‌آید:

1- ضخیم شدن موها : چون رنگ دارای PH قلیایی می‌باشد و موها را ضخیم می‌کند بر اثر ضخیم شدن دریچه‌های مو باز می‌‌شود.

2- دخول پیگمنت‌های رنگی: در این حالت پیگمنت‌های مصنوعی رنگ از دریچه‌های روی مو داخل ساختمان مو شده و با پیگمنت‌های طبیعی مو ترکیب می‌شوند.

3-ایجاد رنگ: پس از دخول پیگمنت‌های رنگی مصنوعی در داخل ساختمان مو کم کم تحولی در رنگ طبیعی مو به وجود می‌آید، مدت زمان لازم برای ایجاد رنگ در حدود 20 الی 30 دقیقه می‌باشد، البته در زیر دستگاه بخار مدت لازم در حدود 15 دقیقه می‌باشد.

نکات لازم در مورد رنگ کردن موها:

در مورد رنگ کردن موها نکات بسیار زیادی را باید مورد توجه و دقت قرار داد. متاسفانه امروزه عده‌ای از خانمها بدون توجه به اصول و قواعد رنگ کردن موها لوله رنگ را در مقداری آب و قرص اکسیژنه مخلوط نموده مانند اینکه بخواهند دیوار یا میز و صندلی را رنگ بزنند شروع می‌کنند به کار، بدین ترتیب مسلماً نتیجة خوبی به دست نخواهد آمد.

به طور کلی نکات مهمی را که باید در موقع رنگ کردن موها مورد دقت قرار داد به قرار زیر است:

1-حساسیت:

قبل از هر چیز باید توجه داشت که پوست سر نسبت به رنگ حساسیت دارد یا نه؟ اغلب اتفاق می‌افتد که خانمی نسبت به رنگ دارای آلرژی می‌باشد به محض اینکه رنگ به پوست سر خانم آغشته شود تمام پوست گردن و سر و صورت خانم قرمز شده سپس متورم می‌شود، این نوع اشخاص جداً باید از دست زدن به رنگهای شیمیایی اجتناب نمایند.

2- انتخاب رنگ:

انتخاب رنگ از مهمترین اصول و قواعد رنگ کردن می‌باشد، باید اولاً رنگ انتخابی با پوست و به خصوص با رنگ چشمان هارمونی داشته باشد، بعلاوه چاقی و لاغری ، سن و قیافه را هم باید در موقع رنگ در مد نظر داشت، شغل و موقعیت شخص هم واقعاً باید با رنگ انتخابی تطبیق کند و تنها امید و آرزو در موقع انتخاب رنگ نباید مورد توجه قرار گیرد. بهترین راهنما در موقع انتخاب رنگ ذوق و سلیقة شخص آرایشگر می‌باشد که باید نهایت دقت و توجه را مبذول دارد و واقعاً مشتری را راهنمایی نماید، یعنی باید رنگ موی مشتری با توالت و لباس او مطابقت داشته باشد تا نتیجة کار آرایشگر به طرز جالب مشخص بشود.


بهترین روش کسب درآمد از اینترنت
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد