X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دانلود تحقیق شهر الکترونیک

سه‌شنبه 22 اسفند 1396
دانلود مقاله و تحقیق شهر الکترونیک و دودلت الکترونیک ومزایا و مفاهیم شهر الکترونیک
دسته بندی الکترونیک و مخابرات
فرمت فایل doc
حجم فایل 16 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 45
تحقیق شهر الکترونیک

فروشنده فایل

کد کاربری 4152

*مقاله شهر الکترونیک*


مقدمه

پس از مطرح شدن مبحث جامعه اطلاعاتی در جهان وتصویب اصول وطرح اجرائی آن در ژنووتونس بحث شهرهای الکترونیک ودولت الکترونیک بسیار جدی تر شده است. جامعه جهانی با شعار جامعه اطلاعاتی به دنبال تبیین شهرهای الکترونیکی است. در واقع شهر الکترونیکی عبارت است از دسترسی الکترونیکی شهروندان به خدمات سازمانهای شهری به صورت شبانه روزی وهفت روز هفته به شیوه ای قابل اطمینان امن ومحرمانه در این مقاله در قالب چهار بخش به این مسئله می پردازیم:

1) مزایای ومفاهیم شهر الکترونیک

2) مدل شهر الکترونیک

3) شهر الکترونیک درایران

4) دموکراسی الکترونیک

الف- مزایای شهرالکترونیک: این شهرها تفاوت عمده ای با شهرهای سنتی دارند. در این شهرها بسیاری معضلات ومشکلات شهرهای سنتی مانند آلودگی هوا،ترافیک، انتظار در صفوف اماکن خدمات رسانی عمومی،هزینه های زیاد نگهداری وتوسعه سیستم حمل ونقل و بزرگراههای شهری وجود ندارد. شهر الکترونیک از دید یک کاربر سایت است که از آن دسترسی به تمام خدمات شهری ممکن است.

این وب سایت درگاه نامیده میشود.

زمان هایی که با استفاده از امکانات شهرهای الکترونیک برای شهروندان ذخیره می شود را میتون با مطالعه، استراحت، رسیدن به خانواده، تفریح وامور فرهنگی ومذهبی یا هر کار دلخواه دیگری صرف کرد.

در شهرهای الکترونیک انجام کلیه فعالیت های بانکی اداری،تجاری، تفریحی، اطلاعات، علمی، آموزشی ،سیاسی، مسافرتی، درمانی، کاریابی ازطریق اینترنت انجام می شود.

در این شهرها ادارات مجازی هستند که روی اینترنت قرار دارند و تنها با استفاده از آدرس سایت ادارات به آنها دسترسی می توان پیدا کرد. بانکداری الکترونیک یعنی انجام امور بانکی با استفاده از فناوری اطلاعات در این شهر ها رایج است. در ایران نیز برخی فعالیت ها در این زمینه انجام شده است مانند کارت اعتباری، سیستم های خودپرداز و…

دولت الکترونیک:

ارائه خدمات دولتی از طریق اینرنت به شهروندان است. با ایجاد دولت الکترونیک شهروندان به راحتی می توانند با سازمان های دولتی ارتباط برقرار کنند. خدمات دولت الکترونیک معمولا از طریق یک وب سایت واحد صورت می گیرد.

تجارت الکترونیک در این شهرها رایج است. تجارت الکترونیک یعنی انجام امورتجاری از طریق اینترنت.

آموزش الکترونیکی به معنای یادگیری و تحصیل از طریق اینترنت از تسهیلات دیگر این شهرها است.

در این شیوه جدید یک وب سایت نقش مدرسه را بازی می‌کند و دانش آموزان با مراجعه، به وب سایت می توانند به صورت مجازی در کلاس های درس حضور یابند. معلمان از طریق وب سایت مزبور مطالب درسی را ارائه می کنند. فضای حاکم بر کلاس ها فضایی زنده وپویا است.


بهترین روش کسب درآمد از اینترنت
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد